ثبت تغییرات در محل شرکت

هر شرکتی بعد از انجام امور اداری و قانونی در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسمی میرسد و می تواند فعالیت قانونی خود را اغاز کند که میتواند تغییراتی را در مواردی از بند های اساسنامه و هر چیز دیگر که مربوط به امور شرکت است ایجاد کند که یکی از این تغییرات میتواند تغییر ادرس شرکت باشد ادرس شرکت مکانی است برای فعالیت ان شرکت که به هنگام ثبت و تاسیس در بند ۳ اساسنامه ان نوشته میشود.

ثبت تغییر در محل شرکت:

تمامی شرکت ها به هرنحوی که بخواهند محل فعالیت خود را (به دلایل کمبود فضای مناسب جهت کار- تغییر محل به دلیل استیجاری بودن مکان و انتقال به مکان جدید- نا مساعد بودن شرایط اب و هوایی مکان- ارتباط نزدیک با تمامی واحد های وابسته اعم از مکان های تولیدی و یا بازار های مصرفی – میزان فاصله ی تمامی سهامداران یا اعضای شرکت به محل کار مورد نظر و یا به هر دلیل که نیاز به تغییر مکان داشته باشد) می توانند تغییر دهند. حال با توجه به تغییر محل فعالیت تمامی اعضای سهامداران شرکاء و عموم مردم که جزء مشتریان محسوب میشوند و تمامی ذی نفعان ممکن باید از فعالیت مستمر شرکت اگاه بوده و در صورت نیاز بتوانند به شرکت مراجعه کنند .

ادرس ثبتی شرکت یکی از موضوعات قابل اهمیت میباشد که در صورت تغییر ادرس این تغییرات باید بلافاصله در اداره ثبت شرکت ها گزارش و ثبت شود سپس در روزنامه رسمی کشور و بعد در روزنامه کثیرالانتشار به ثبت برسد تا تمامی متقاضیان سهامداران و تمامی کسانیکه به نحوی نیاز به ادرس جدید دارند از این تغییر اگاهی پیدا کنند و میتوان این اطلاعیه (تغییر مکان) را برای مدتی در سایت رسمی شرکت درج نهاد تا به طور کامل اطلاع رسانی شود.

چه کسانی مجاز به تغییر ادرس شرکت هستند؟

در تمامی شرکت ها میتوان با انجام صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده ان را به ثبت رساند . لازم به ذکر است که اختیار تغییر مکان شرکت در تبصره بند ۳ بیشتر شرکت اساسنامه ی با شرکت های با مسئولیت محدود  و سهامی خاص در حیطه اختیارات هیات مدیره قرار گرفته است این تبصره بدین گونه است که هیات مدیره با توجه به اختیاراتش به هر کجا که تشخیص دهد بهتر است میتواند محل شرکت را تغییر دهد در اساسنامه حتما باید این اختیار به هیات مدیره داده شده باشد که بتواند ادرس را تغییر دهد در غیر اینصورت با مجمع عمومی فوق العاده این تغییر امکان پذیر میشود.

مدارکی که جهت ثبت تغییر ادرس نیاز است بدین ترتیب:

۱-تمامی مدارک ثبتی اعم از ( اساسنامه – اظهار نامه – مدارک هویتی )

۲-صورتجلسه ای که توسط سهامداران و هیات مدیره جهت تغییر ادرس به امضاء رسیده باشد

۳-اگر تغییراتی از قبل صورت گرفته بود تمامی مدارک تغییرات

ثبت تغییر محل در شرکت با مسئولیت محدود

در شرکت های با مسئولیت محدود برای تغییر ادرس طی جلسه ای که مجمع عمومی فوق العاده تشکیل میدهد صورت جلسه ای را مربوط به موضوع تغییر ادرس تشکیل میدهد بعد از انجام این کار تمامی سهامداران با قید کردن میزان سهام مربوط به خود باید انرا امضاء کنند این صورت جلسه به مدت زمان ۳۰ روز پس از تنظیم ان باید توسط یکی از سهامداران یا وکلای شرکت بدست اداره ثبت شرکت ها رسیده و ثبت گردد.

در صورتی که تعداد شرکاء یا سهامداران زیاد باشند هیأت نظارتی توسط سهامداران انتخاب میشوند که این هیأت موظفند صورتجلسه تغییر ادرس را تنظیم کرده و امضاء کنند که اسامی تمامی هیأت نظارت باید در صورتجلسه قید شود ( طبق ماده ۱۰۹ قانون تجارت ) این صورتجلسه طی یک ماه به اداره ثبت شرکت ها به همراه مدارک ثبتی شرکت تحویل و ثبت نهایی میگردد.

اگر اختیار تغییر محل شرکت در اساسنامه ان شرکت به هیأت مدیره داده شده بود هیأت مدیره طی صورتجلسه ای تغییر محل شرکت را اعلام مینماید در صورتی که محل تغییر از شهری به شهر دیگر باشد باید بنا به درخواست هیأت مدیره طی تنظیم صورتجلسه ای پرونده را از ان شهر به شهر انتقال یافته انتقال دهند.

ثبت تغییرمحل شرکت با سهامی ( عام یا خاص)

۱-طی جلسه ای که توسط مجمع عمومی فوق العاده برگزار میشود باید صورتجلسه ای تنظیم و توسط هیأت ریئسه امضاء شود.

۲-در سهامی ها تشریفات دعوت طبق قانون تجارت و اساسنامه شرکت باید رعایت شود در صورتیکه در در اساسنامه شرکت تغییر ادرس شرکت به هیأت مدیره اختیار شده باشد هیأت مدیره نسبت به تغییر ادرس اقدام مینماید اگر محل شرکت از شهرستانی به شهرستان دیگر انتقال پیدا کند طی صورتجلسه ای که توسط هیأت مدیره تصویب  و امضاء شده باشد باید پرونده شرکت به شهرستان مربوطه انتقال پیدا کند.

برای تغییر ادرس اقدامات زیر را انجام دهید:

۱-تنظیم صورتجلسه توسط شرکاء و امضای تمامی انها

۲-به سایت ثبت شرکت ها برای تغییر ادرس مراجعه شود

http://irsherkat.ssaa.ir

۳-اسکن مدارک خواسته شده و ثبت اطلاعات خواسته شده در سایت فوق

۴-ارسال تمامی مدارک از طریق اداره پست به اداره ثبت شرکت ها

۵-رفتن به اداره ثبت شرکت ها و گرفتن اگهی تغییرات

۶-گرفتن روزنامه رسمی

۷-گرفتن روزنامه کثیرالانتشار

در صورت مشاوره و یا راهنمایی در خصوص تمامی مراحل ثبتی یا تغییرات میتوانید از مشاوران ما در ثبت رادیار راهنمایی های لازم را کسب نمایید          ۰۲۱۶۶۴۶۶۸۰۰

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *